בחינת הנושאים הנמצאים בראש סדר יומם של ארגונים עסקיים מצביעה על מספר מגמות על, שבראשן ניתן למצוא את פעילות המובייל לסוגיה, הצורך לספק גישה דרך אמצעים ניידים מגוונים, התפתחות הרשתות חברתיות וכמובן עולם הביג-דאטה. אין ספק כי הכח המניע העומד מאחורי מגמות אלו הנו הענן. עם זאת, ארגונים רבים כיום יודעים, כי הצלחה באסטרטגיית מחשוב הענן תלויה ביכולת מהותית וקריטית – יכולת השילוב.

 

נראה כי מרבית הארגונים אינם רוצים להחליף את התשתית הקיימת שלהם כדי להפיק תועלת מהענן. הם רוצים מחד, את נקודות החוזק של מערכות ה-On-premises המקומיות ומאידך, את הגמישות האינסופית של הענן. הפיתרון הנכון מבחינתם אינו תשתית כשירות (IaaS) או פלטפורמה כשירות (PaaS), אלא השילוב של כולם יחדיו – תשתית כשירות וגם פלטפורמה כשירות וגם תרחישים היברידיים. בשורת הענן חייבת להיות זו שמאפשרת את החדשנות והרחבה אינסופית של יכולות מארג ה-IT  הארגוני, ולא רק דרך נוחה להשגת תשתית זולה ואירוח יישומים.

 

בין היתרונות המוחצים לסביבת הענן הציבורי של מיקרוסופט ראוי לציין את היכולת לשלב את הפלטפורמות יחדיו ולהתייחס אליהן כאל פלטפורמה אחת הניתנת לניהול ממקום אחד באופן השקוף למשתמש.

 

עבור חברות סטרט-אפ, פתרונות הענן הציבורי של מיקרוסופט מהווים מהפכה של ממש. חברות סטרט-אפ שהחלו לעבוד עם שירות זה נהנות מיכולת לקבל, בעלות מינימלית, משאבים שספק אם היו יכולות להרשות לעצמן. הן מקבלות סביבת פיתוח מבלי לרכוש רישיונות יקרים, שרתים, ניהול, אחסון וכד' והחשוב מכל, יכולת לספק את השירות שלהן ברמה גלובלית, כאילו עמד לרשותן דאטה-סנטר ענק המיועד לטפל בכל טווח של גידול במשתמשים וזאת מבלי לקחת על עצמן טיפת סיכון ברמת ההשקעה בתשתיות.

 

פתרון מעניין נוסף המהווה חלק בלתי נפרד מסל הפתרונות הכלול הענן הציבורי של מיקרוסופט הנו - Windows Azure Storage. פיתרון זה מספק חלופה מהירה וכלכלית לצורך המתגבר בהקמת אתרי גיבוי והתאוששות מאסון, שכן כל נתון המועבר לענן עובר 6 רפליקציות כברירת מחדל. כל זאת, בעלויות הנמוכות בעשרות אחוזים מרכישת פתרונות אחסון פנימיים.

 

לווי אנקור יתרון משמעותי בהטמעתם של פתרונות אלו הודות לניסיון הרב שרכשה בפרויקטים במגוון סוגי ארגונים ומגזרים. המקצועיות והידע שנצברו במהלך 25 שנות פעילותה מאפשרים לווי אנקור להעניק ללקוחותיה יתרונות של מהירות הטמעה, התגברות מהירה על תקלות ויכולת לשלב את המערכת עם הפתרונות הקיימים בארגון בצורה חלקה ואינטגרטיבית.

 

 

חטיבת תשתיות > מייקרוסופט >  Azure ענן ציבורי

we ankor