שירותי הדואר האלקטרוני בארגונים מהווים את ליבת הפעילות של כל ארגון. זהו מרכז העצבים שדרכו זורמים חלקיקי התקשורת השונים בארגון, שדרכו עוברות ההחלטות וזורם המידע המזין אותן. בשונה מהעבר, פתרונות הדואר הארגוני אינם מתבססים עוד על תשתית מקומית בלבד אלא מתרחבים לפתרונות של דואר בענן ציבורי או היברידי. תשתית הדואר הנפוצה והמובילה בעולם בתחום זה הנה ללא ספק תשתית ה- Exchange של מיקרוסופט. בין אם מדובר במערכת היושבת על שרתי הארגון, בענן (Exchange online) או בצורה היברידית, זו עדיין התשתית החשובה ביותר בארגונים ורמת הסובלנות להשבתה שלה הנה הנמוכה ביותר מכל שאר המערכות.

 

הניסיון הרב שצברה ווי אנקור מהקמתן של מאות תשתיות דואר אלקטרוני בארגונים ומהסבתן של מערכות מקומיות למערכות ענן ציבורי והיברידי, מאפשרות לה לייצר שורת ערכים מוספים ביישום הפיתרון. ערכים אלו מתבטאים ביכולת האינטגרציה עם מערכות התשתית הנוספות בארגון, במהירות ההטמעה והמיגרציה וביכולת לעלות לאוויר עם המערכת באופן חלק ושקוף למשתמשי הקצה. המוניטין המעולה של אנקור בתחום השירות למערכות אלו נובע מזמינות מתמדת ומיכולת לפתור כל תקלה, גדולה וקטנה, במהירות שיא, תוך הבטחת המשך פעילותו השוטפת של הארגון. 

 

דואר אלקטרוני בענן:

 

הפיתרון המוביל והנפוץ ביותר בתחום זה הנו ה- Office 365 של מיקרוסופט, המרחיב ומשפר לאין ערוך את יכולות התקשורת בארגונים. בין היתרונות הבולטים של פתרון זה ניתן למנות:

 • ממשק משתמש מוכר ונוח המאפשר הטמעה חלקה
 • הקטנת סיכונים בפרויקט הודות לעבודה עם מערכת מוכרת וידע טכני פנימי
 • תמיכה מסביב לשעון
 • גישה לתיבות המייל מכל מקום, בכל זמן ועל כל מכשיר
 • רמות שרידות גבוהות שקשה מאוד להשיגן במערכות מקומיות
 • יכולת לחסוך את הקמתו של אתר DR למערכת הדואר
 • אבטחת מידע מוגברת בעלות נמוכה יותר
 • שטחי אחסון גדולים פי כמה לתיבות המייל של העובדים

לווי אנקור ניסיון רב מעשרות פרויקטים להטמעת דואר אלקטרוני בענן, הן בתצורה של ענן מלא והן היברידי. בין הפרויקטים ניתן למצוא דוגמאות מורכבות של גופים ביטחוניים, שנדרשו לרמות אבטחה  ומידור גבוהות במיוחד וקיבלו מענה לכך באמצעות המומחים של ווי אנקור. פרויקטים מורכבים אלו, בהם נכתבו עשרות סקריפטים ופקודות מיוחדות המשנות את אופן עבודת המערכת, יצרו אוסף של Best Practices המאפשרים לארגונים להתמודד במהירות עם אתגרי העידן החדש של הדואר בענן.

 

 

דואר אלקטרוני מקומי והיברידי - Exchange

תשתית הדואר הנפוצה והמובילה בעולם הנה ללא ספק תשתית ה- Exchange של מיקרוסופט. בין אם מדובר במערכת היושבת על שרתי הארגון, בענן או בצורה היברידית, זו עדיין התשתית החשובה ביותר בארגונים ורמת הסובלנות להשבתה שלה הנה הנמוכה ביותר מכל שאר המערכות.

 בנוסף לשירותי הדואר המסופקים על-ידי Exchange, ניתן לראות את חדירתה המתמשכת של תפיסת ה- Unified Communication. תפיסה הטומנת בחובה גישת תקשורת הוליסטית המכילה צורות תקשורת נוספות מעבר לתכתובת של הדואר האלקטרוני, כגון הודעות מידיות (Instant Messaging), שיחות וידיאו וכד'.

לווי אנקור ניסיון רב בתכנון, הקמה, מיגרציה (Migration), שדרוג, ניהול וטיפול בתקלות הקשורות לתשתיות ה- Exchange & OCS/Lync לרבות:   

 • ביצוע "איחוד\מיזוג תיבות" Cross-Forest Migration
 • הקמת תשתיות וביצוע שדרוג תשתיות Exchange & Lync
 • פתרונות High Availability & Disaster Recovery.
 • ניטור, ייעוץ והדרכה בתחומי ה - Unified Communication השונים.

 

 

עולם של פתרונות ענן

 

רבים נוטים לחשוב כי  Office 365 מסתכם בשירותי האופיס המוכרים בתצורת ענן, אך למעשה Office 365 הנו מכלול שירותים רחב ומגוון פי כמה. שירותי האופיס המוכרים משולחן העבודה הנם עדיין חלק בלתי נפרד מהחבילה, אך Office 365 מכיל יכולות רבות נוספות המעצימות לאין ערוך את הפריון והתפוקה השוטפת של כל עובד ידע ארגוני כגון : שירותי Exchange מלאים לדואר אלקטרוני ;  אוסף היכולות של  SharePoint לבניית אתרים, ניהול תהליכי עבודה וניהול מסמכים ; שירות של OneDrive המספק יכולת אחסון למשתמשים עסקיים בנפח של טרה בייט לכל משתמש ויכולת לגשת למידע ולשתף אותו מכל מקום ודרך כל אביזר ; שירות של מסרים מיידיים וועידות וידאו באמצעות Skype for business ; תמיכה ברשתות חברתיות באמצעות YAMMER וכמובן כלים רבים נוספים כ-Project , Visio ועוד.

 

ייחודה של חבילה זו מנקודת מבטו של המשתמש בארגון מצויה בשקיפות ובפרודוקטיביות. היכולת לצרוך כל אחד מהשירותים הללו מכל מכשיר, מכל מקום דרך כל סביבת עבודה מקובלת בדרך הפשוטה והידידותית שכל כך אפיינה את פתרונות מיקרוסופט מאז ומעולם. לא בכדי הכתירה חברת המחקר העולמית גרטנר, כל אחד מהפתרונות הללו ברביע המוביל של ריבועי הקסם הרלוונטיים לכל תחום.

 

לווי אנקור יתרון משמעותי בהטמעתם של פתרונות אלו הודות לניסיון הרב שרכשה בפרויקטים במגוון סוגי ארגונים ומגזרים. המקצועיות והידע שנצברו במהלך 25 שנות פעילותה מאפשרים לווי אנקור להעניק ללקוחותיה יתרונות של מהירות הטמעה, התגברות מהירה על תקלות ויכולת לשלב את המערכת עם הפתרונות הקיימים בארגון בצורה חלקה ואינטגרטיבית.

 

 

 

 

חטיבת תשתיות > מייקרוסופט > פתרונות דואר אלקטרוני מתקדמים

we ankor