מזה מספר שנים מובילה ווי-אנקור בישראל את מעבר הארגונים למערכות הגיבוי לדיסק. מערכות אלו מאפשרות גיבוי מידע חכם, חסכוני ומהיר יותר ממערכות הגיבוי המסורתיות לקלטות, בעיקר הודות לטכנולוגיית De Duplication למניעת כפילויות מידע, החוסכת בשטח ובמשאבי אחסון ומייעלת מאוד את תהליך הגיבוי, השחזור וניהולו.

 

למעשה, בהשוואה לשיטות הגיבוי המסורתיות לקלטות, מתקבל חיסכון של עד אחד לעשר 1:10 !

 

מעבר לכך, הביטחון לגבי זמינות המידע בדיסקים גבוהה הרבה יותר. בכל רגע נתון ניתן לדעת שאכן המידע זמין ואין צורך לחכות לרגע האמת בכדי לגלות שיש לפתע בעיה עם קלטת הגיבוי...

 

יתרון נוסף של הגיבוי לדיסק מצוי בזמינות ובמהירות השחזור, זאת להבדיל מזמינות קלטות הגיבוי, שבחלק מהמקרים לא נמצאות ברובוט הגיבוי, אלא בארכיון כלשהו, או באתר אחר.

 

לאור היתרונות המוחצים של הגיבוי לדיסק, הפכו מרבית הארגונים את הגיבוי לקלטות לשכבת הגנה נוספת ארוכת טווח שאינה משמשת כאמצעי לשחזור מיידי.

נקודה קריטית בנושא זה הנה מהירות הגיבוי השחזור. בחינה מעמיקה של מקרי שחזור אופייניים בארגונים מראה כי הגיבוי לדיסקים מייצר שיפור הן ב-RPO  והן ב- RTO.

 

Recovery Point Objective – הנו מדד המציין כמה מידע הארגון מוכן לאבד ברמת זמן.

 

עקב הסרבול והזמן הרב שנדרש לגיבוי בקלטות – חלון זמן זה מתרחב בצורה משמעותית ומגדיל את החשיפה של הארגון לאובדן מידע משמעותי.

 

Recovery Time Objective – זהו מדד המציין תוך כמה זמן ניתן לחזור לפעילות. במילים אחרות, כמה זמן הארגון יכול להרשות לעצמו השבתה של המערכות... או ברזולוציה גבוהה יותר - כמה זמן ניתן להמשיך לעבוד כשמערך הדואר האלקטרוני מושבת...

 

 

we ankor