שרת  VDI – חיסכון ניכר במשאבים הפיזיים לצד ניהול והגנה מרכזיים

 

VDI – Virtual Desktop Infrastructure היא שיטת עבודה שבה שולחן העבודה של משתמשי המחשב בארגון נמצא בשרת ולא בעמדה שממנה הם מחוברים. שלא כמו בעבודה עם שרת טרמינל (Terminal Server), ב-VDI כל משתמש מקבל את מערכת ההפעלה שלו, שמוגדרת לפי הצרכים שלו, ונוצרת הפרדה וירטואלית מלאה בין המשתמשים.

 

ה - VDI עובד באמצעות תוכנת וירטואליזציה מיוחדת המותקנת על השרת ומאפשרת הגדרת תחנות עבודה רבות. בתחנות הקצה, המופעלות באמצעות מערכת הפעלה רגילה, מותקנת תוכנת התחברות לשרת ה-VDI, וכך כל משתמש עובד בסביבת העבודה המוכרת לו, כולל תוכנות, קבצים, שטחי דיסק, אינטרנט, דואר אלקטרוני וכו'.

 

 

VDI – כל היתרונות

 

לעבודה בשיטת VDI יתרונות רבים מנקודת מבטם של המשתמש ומנהל ה-IT, שהעיקריים שבהם:

 

 • חיסכון
  השיטה מביאה לחיסכון ניכר במשאבים הפיזיים (מחשבים, חשמל, נפח דיסק) היות שמערכת ההפעלה והתוכנות הנפוצות שבהן משתמש כל הארגון מוחזקות רק פעם אחת על השרת, ואין צורך להחזיק עליו שטח נפרד עבור כל תחנת עבודה, אלא רק את מה ששונה ממחשב למחשב. תחנות העבודה יכולות להיות בעלות כוח עיבוד מינימלי.
   
 • גמישות וניידות
  כל משתמש יכול לעבוד על המחשב האישי שלו מכל מקום, לאו דווקא מהשולחן הפיזי שלו. ניתן גם "לארוז" את המחשב האישי בקובץ קפסולה ולהעביר אותו בצורה מגנטית לסביבה וירטואלית אחרת.
   
 • הגנה
  כל תחנות העבודה מגובות בקלות ומנקודה אחת. איכות תחנת העבודה כבר אינה רלבנטית, היות שכל החומר מגובה בשרת בעל אמינות גבוהה. בעת הצורך אפשר לאחזר בפשטות כל מחשב לתצורתו בכל נקודת זמן רצויה.
   
 • ניהול
  כל המידע מרוכז במקום אחד באופן שמקל מאוד על ניהולו ושמירתו. תחנות העבודה פועלות בתצורה אחידה בכל הארגון. שינויים רוחביים נעשים רק פעם אחת בשרת, וכמעט שלא נדרשים טיפולים לתחנות העבודה.
   

חטיבת תשתיותוירטואליזציה >  וירטוארליזצית עמדות קצה

we ankor