חטיבת תשתיותוירטואליזציה > וירטואליזציה של תקשורת

Software Define Networking

 

המורכבות והדינמיות של מערכות התקשורת בסביבת מרכזי המחשוב הולידה את הצורך של ארגונים בהעתקת יכולות הווירטואליזציה גם לעולם זה, תוך מעבר לעידן של - Software Define Networking. בעבר, בכדי להוסיף פונקציונליות למתג תקשורת, נדרשנו לרכוש מתג חדש, אך כיום, בעידן ה-SDN, החוכמה כולה מצויה מחוץ לברזל וכל שנדרש הוא להפעיל פונקציונליות נוספת דרך התוכנה.

 

Software Define Networking יודע לקחת את יכולות שכבה 2 ו- 3, בפרוטוקול התקשורת, את ה Firewall ויכולות תקשורת מתקדמות נוספות, ולהעלות אותן לשכבת ה-hypervisor של Vspher. כך לדוגמא, אם יש שתי מכונות וירטואליות, שיושבות על אותה מכונה פיזית ורוצות להעביר מידע ביניהן, הן צריכות היום לצאת דרך כרטיסי הרשת של ה-Host, להגיע למתגים, משם להגיע ל Firewall ולעבור את אותה דרך בהיפוך רק כדי לעבור למכונה השנייה. פעילות זו המכונה East West Traffic, הנה בזבזנית למדי ומאטה את קצב העברת הנתונים במרכז המחשוב.

 

הודות ליישום של Software Define Networking ניתן לנתק את ה"חוכמה" הזו מהמתגים, מה Firewall ומהנתבים, ולהעביר אותם לשכבת ה- hypervisor של התשתית הווירטואלית – ואז, כאשר מכונה A  רוצה לדבר עם מכונה B, כל שנדרש הוא לגשת ל– hypervisor, מה שמשפר דרמטית את ה- Latency ומהירות התגובה בין המכונות.

 

תחום נוסף ומרתק בעולם ה- Software Define Networking הנו ה- Micro Segmentation. יכולת זו מאפשרת לספק מענה לאחד מהאתגרים הגדולים ביותר של לקוחות ארגוניים בימינו – כיצד להגן על הארגון מפני התקפות פנימיות. להבדיל ממגוון הכלים העצום שנועד לחסום את כניסתם של מזיקים מבחוץ, תחום ההגנה מפני פעילויות זדוניות פנימיות נותר חשוף למדי. גם בתחום זה התמחתה ווי אנקור בהטמעתם של פתרונות חדשניים, המאפשרים ל"רכב" על כרטיסי הרשת של המכונות הווירטואליות וליצור Firewall חכם היודע לזהות התנהגויות חשודות של מזיקים. Firewall ייחודי זה יודע לזהות את ההתנהגות החשדה בזמן אמת, לבודד אותה, להפיק התראות מתאימות ולהחזיר אותה רק לאחר שאומתה כתקינה. באופן דומה יודעת מערכת זו לזהות כל חריגה בהתנהלות הפנימית השוטפת, תוך למידה עצמית של דפוסי הפעילות, ולייצר התראות מתאימות.

 

הודות להטמעתם של עשרות פרויקטים מסוג זה במגוון ארגונים מובילים בישראל, רכשה ווי אנקור ניסיון וידע מעמיק בתחום המאפשר לה להמשיך ולהוביל את מהפכת הווירטואליזציה של מרכזי המחשוב והתקשורת.

 

 

 

 

we ankor